Pre-loader

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Erpasoftware ile Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Neler Yapıyoruz?

  • Doğru hedef kitle analizi ve doğru zamanlama ile etkin ve zamanında reklam gösterimi
  • Kampanya kırılımlarıyla, farklı söylem ve görsellerle etkili ve optimize edilmiş reklamların gösterilmesinin sağlanması
  • Etkin raporlama ve kampanya yorumlaması

Sayesinde bütçenizi doğru kullanıp reklamlarınızı hedef kitlelere ulaştırarak markanızı büyütüp, satışlarınızı arttırıyoruz. Pazar araştırması yapıyor, kampanyalar ve promosyonlar yaratarak hedef kitlenizi ve sosyal medya hesaplarınızı canlı tutuyoruz.

Hedef Kitle Analizi

Ulaşmak istediğiniz müşterilere en kısa yoldan ulaşmak ve en etkili mesajı vermek için hedef kitlenizin analizini gerçekleştiriyoruz. Analiz sırasında kitlenizin yaşam döngüsünü oluşturuyoruz.

Reklam Tasarım Çalışmaları

Görsel etkiye çok önem veriyoruz. İçeriklerinizle uyumlu, marka kimliğinizle bağlantılı, mesajlarınızı takipçilerinize daha etkili iletilmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlıyoruz.

Sektörünüze ve İşletmenize Özel Strateji Geliştirme

Kurum veya işletmenizin hedef kitlesini ve gelecek planlarını göz önüne alarak; benzer kurumların ve işletmelerin analizini yapıyoruz.

Sosyal Medya Reklamcılığına Genel Bakış

Sosyal medya ile ilgili bilinmesi gereken en dikkat çekici nokta, medyanın artık hızlı bir şekilde biçim değiştirerek sosyal medya haline gelmesidir. Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal platformlar artık yeni bir kişisel ağ yaratabilmeniz için sizlere hizmet vermekte; kullanıcılar ile iletişime geçerek medyanın diğer kanallarından elde edemeyeceğiniz avantajları elde etmenizi sağlamaktadır.

5

Yıllık Sektör Deneyimi

100+

Market Lideri Müşteri

Markalar artık sosyal medya sayesinde kullanıcılarıyla yakın temas kurabilmekte, hedef kitleye doğru yerde doğru zamanda reklamlar yapabilmekte ve marka değerini arttırmaktadırlar. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünün basılı mecralardan geriye dönüş oranlarına baktığınız zaman rakamların dijital mecralara kıyasla oldukça düşük olduğunu görürsünüz. Fakat hedef kitleniz ile iletişime geçerek yayınlayacağınız bir sosyal medya reklamından dönüş alabilmeniz daha yüksek bir orana sahiptir.

Hassas Kitle Hedefleme ve Birden Çok Kampanya Türü

Sosyal medya reklamcılığı; cinsiyet, yaş grubu, ilgi alanı kategorisi, coğrafi konum veya daha fazlasına göre bölümlere ayrılmış kitlelere, sattığınız ürün ve hizmetler ile ilgili reklam göstermenizi sağlar. Sizde Hedeflerinize birlikte ulaşacağınız bir dijital ajans mı arıyorsunuz?

"Araştırmayan reklamcılar, düşmandan gelen sinyalleri önemsemeyen generaller gibidir."

David Ogilvy

Facebook Reklamları

Facebook, dünyada en çok üyesi olan toplumsal ağ platformudur. Facebook sadece gençlerin yer almış olduğu bir platform olmamakla beraber bünyesinde her kesimden insanı barındıran bir platformdur.

Reklamlarınızı sosyal ağ vasıtasıyla yayınlamanız hedef kitlenizi genişletmek için çok mühim olmakla beraber çok kanallı pazarlamanın (Multi Channel Marketing) değişmez bir öğesidir. Doğru Facebook reklam yönetimi ise sosyal medyanın en popüler platformunda reklamlarınızı yayınlayarak potansiyel müşterilerinize süratli bir biçimde ulaşabilmenizi sağlar.

Twitter Reklamları

Sosyal medya reklamcılığının en büyük avantajlarından birisi, ziyaretçileriniz ve hedef kitleniz ile iletişim halinde olmanızdır. Sosyal medya iletişimi olarak adlandırılan bu kavramın en iyi hissedildiği platform ise Twitter platformudur.

Twitter’da insanlar sürekli olarak iletişim halinde olduklarından dolayı ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere tamamen interaktif bir biçimde sunabilirsiniz. Hashtag kullanımının en yaygın olduğu platform olan Twitter’da bu tür hashtag’ler sayesinde hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşabilirsiniz.

Instagram Reklamları

400 Milyondan fazla kullanıcısı ve %4,7 etkileşim oranıyla Instagram, çok kullanılan ve en çok etkileşim oranına sahip sosyal medya platformunun Facebook ile birlikte başını çekmektedir. Ekim 2015'den itibaren Türkiye reklam sektörüne açılan Instagram, özellikle mobil kullanıcılara erişmek isteyen firmalar için biçilmiş bir kaftandır. Instagram reklamları, hedeflenen kitlelerin haber akışlarında yatay ve dikey görünüm desteğiyle "Sponsorlu" ibaresiyle görünmektedir.

Facebook reklamlarındaki hedefleme altyapısını kullanan Instagram'da ülke, şehir, bölge, cinsiyet, yaş, ebeveyn, alışveriş sıkılığı, seyahat sıklığı, ilgi alanı, eğitim durumu, yeniden pazarlama, meslek ve daha pek çok özelliğe göre reklamlarınızı özel olarak yayınlayabilirsiniz. Kapsamlı hedefleme seçenekleri sayesinde reklam bütçeniz boşa harcanmaz ve bu durum yatırım getirinizi (ROI) arttırır.

Youtube Reklamları

İnternetin interaktif televizyonu olarak adlandırılan YouTube platformunda reklam yayınlamanız, işletmenizi tam zamanında tıpkı televizyon reklamları gibi tanıtmanıza imkan tanımaktadır. YouTube reklam yönetimi konusunda profesyonel şekilde hareket ettiğiniz takdirde geniş ve doğru hedef kitlelere ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçilerin izledikleri videoların belirli noktalarında da gösterilebilen bu reklamlar, mobil cihazların da gelişimi sayesinde daha geniş bir kitlelere ulaşmaktadır. Potansiyel müşterileriniz hareket halinde dahi olsa, YouTube reklamlarınıza ulaşabilirler.

Yolda, iş yerinde ve okulda internet erişimine sahip olan kullanıcılara, YouTube platformunda izledikleri videoların öncesinde, içerisinde veya video aramalarında firmanıza ait reklamlar gösterilir.

Linkedin Reklamları

LinkedIn reklamlarınız Anasayfa, Profil sayfaları, Grup sayfaları, Gelen Kutusu, Arama Sonuç Sayfası gibi çeşitli sayfalarda en etkili biçimde hedef kitlenize yönelik olarak yayınlanabilir şekilde olmaktadır.

Hedef kitlenize uygun reklamların yayınlanması ise, reklamlarınız yer aldığı sayfaları ziyaret eden kullanıcıların potansiyel birer müşterilerinize dönüşebilmesini sağlamaktadır. LinkedIn reklam yönetimi sayesinde kullanıcıları iş ünvanlarına, çalıştıkları sektörlerine, ülkelerine ve diğer özelliklerine göre ayırarak, sizin için en uygun hedef kitleye reklam çalışmalarınızı sergileyebilirsiniz.

Erpasoftware ile Hedeflerinize Birlikte Ulaşalım

Performans Garantili Hizmet İçin